Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vypadávání vlasů

 

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

 

Jak roste vlas?

Vlas neroste po celý život, ale podléhá cyklickému procesu, v jehoř průběhu se střídají fáze aktivního růstu s relativně krátkou dobou absolutní nečinnosti.

 

Od kdy hovoříme o vypadávání vlasů?

Ztráta 80 až 100 vlasů za den je zcela normální.

Po kratší dobu se může míra vypadávání vlasů výrazně pohybovat směrem nahoru či dolů. Výměna vlasů podléhá například také kolísání souvisejícímu s ročními obdobími. Je-li množství vlasů, které vypadnou za den, po delší dobu nad normálem, mluvíme o vypadávání vlasů.

Příčiny mohou být

--trvalý stres

- těhotenství

- užívání léků

- infekce

- nedostatek vitamínů, podvýživa

- mechanické vnější působení

 

Jak pomoci?

V žádném případě neprovádět barvení a trvalení bez odborníka !  Požádejte svého kadeřníka o stimulační masáž a věnujte větší pozornost kartáčování vlasů.

Dále se snažte redukovat faktory, které organismus stresují, posilovat obranný systém a doplňovat do těla vše, co organismus potřebuje – pokud dostatek potřebných látek nezískáte ze svého běžného jídelníčku, pomůžou vám vhodně zvolené doplňky stravy, zejména pak ty, které jsou přímo zaměřené na zdravé a krásné vlasy.

Existuje samozřejmě množství posilujících a aktivujících šamponů, nejlepší je však tyto přípravky zkombinovat s další cílenou péčí.

Boj proti předčasně padajícím vlasům je samozřejmě běh na dlouhou trať, nicméně výsledky určitě stojí za to. V ideálním případě byste samozřejmě měli zkombinovat všechny popsané aspekty. Udržujte se v příznivé psychické a fyzické kondici, obohaťte svůj jídelníček o doplňky stravy a najděte si kosmetickou péči, která bude vyhovovat vám i vašim vlasovým kořínkům!

 

TOPlist