Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Poškozené vlasy

 

POŠKOZENÉ VLASY

 

Proč je naprosto nezbytné ošetřit poškozené vlasy ?

Poškozené vlasy nejen ztrácí lesk, hebkost a zdravý vzhled, ale také je obtížná jejich úprava. Mohou být také poškozené zevnitř se sklonem k lámavosti a roztřepeným konečkům. Když není o poškozené vlasy dobře postaráno, může poškození narůstat tak rychle, že jedinou možností zastavit poškození je ostříhání vlasů. Vlasy působí matně a mají tendenci k lámání a třepení konečků.

Jaké jsou příčiny poškozených vlasů?

Mechanické příčiny

- nedostatečná kvalita hřebenů, kartáčů a vlasových doplňků může vést k mechanickému poškození vlasů. Častým výsledkem je lámavost.

- agresivní drhnutí vlasů ručníkem může vést k přílišnému natahování vlasů a vede k jejich lámavosti

- nebezpečí poškození vlasů vzniká při česání mokrých vlasů.

 

Chemické příčiny

- neprofesionální péče o barvené vlasy, odbarvování nebo trvalá ondulace, na vlas mohou způsobit  i vnitřní poškození vlasové struktury

- UV záření může hluboko pronikat do vlasu a tím poškodit vnitřní strukturu

Tyto faktory vedou k poškození jak vnitřní, tak vnější struktury vlasů. Abychom obnovili obranu a zlepšili rozčesávání, vlasy musí být ošetřeny, vyživeny a ochráněny jak zevnitř, tak zvenku.

 

Jak poznáte poškozené vlasy ?

- vlasy s tendencí k roztřepení konečků

- velmi obtížně rozčesatelné

- matný vzhled, pocit vlasů jako sláma

- vlasy působí ochable, ztrácí vitalitu

- vlasová struktura je poškozená

 

Jak pomoci ?

Nejlepší pomoc – zastřižení

Toto řešení se mnohdy ženám moc nelíbí, ale v tomto případě se dá přirovnat k první pomoci záchrany vlasů. Ty už na první pohled budou vypadat zdravěji. Navíc se roztřepené konečky srovnají a nebudou se již dále rozdvojovat a poškozovat tak vlasy do hloubky. Po té je nutné provést celkovou regeneraci.

Zázračný panenský olej – účinný zábal na vlasy. Tento zábal pomáhá již po 20 minutách. Odborníci doporučují tuto regeneraci provádět na noc. Ráno vlasy pečlivě umýt obyčejným šamponem – nepoužívat šampon na zvětšení objemu, který vlasy vysušuje.

TOPlist