Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Jemné vlasy

 

JEMNÉ VLASY

 

Proč jemné vlasy ztrácí tak rychle objem?

Jemné vlasy ztrácí objem krátce po umytí a stylingové úpravě, zdají se být splihlé. Důvodem je, že jemné vlasy mají přibližně o 1/3 menší průměr než vlasy normální. Vlasy mají tudíž slabou strukturu.

Normální vlasy mají průměrnou tloušťku přibližně 0,08 mm, jemné vlasy pouze 0,05 mm.

Výsledkem je nedostatek síly k udržení tvaru účesu a rychlá ztráta objemu. Tenké vlasy proto potřebují ošetřující přípravky, které je posílí a stabilizují jejich strukturu.

Jak lze rozeznat jemné vlasy?

- menší pružnost

- velmi jemné

- nízká odolnost u chemických ošetření

- zdají se být splihlé a mají sklon k citlivosti

- rychle se stávají staticky nabité

- běžný styling nevydrží dlouho

 

Jak pečovat o jemné vlasy?

O jemné vlasy bychom měli pečovat mnohem opatrněji než o vlasy normální. To znamená vlasy pokud možno nezatěžovat barvením, odbarvováním, melírováním, trvalou, ale ani častým fenováním, kulmováním a žehlením.

„Drhnutí“ mokrých vlasů ručníkem je taktéž velmi nešetrné, a proto se doporučuje vlasy do ručníku zabalit a vodu z nich opatrně vymačkat.

Pokud se neobejdeme bez fenování, je vhodné předklonit hlavu a mokré vlasy mírně prosušit pomocí prstů a dále upravit dle zvyklosti. Taktéž časté tupírování není vhodné, protože zcela a jednoznačně mechanicky ničí strukturu vlasu.

Péče o jemné vlasy je velmi důležitá i co se týká kvalitních vlasových přípravků. Rozhodně není vhodné používat ty nejlevnější šampony a po umytí je vhodné použít kondicionér, který usnadní rozčesání vlasů. Rozčesávání mokrých vlasů bez kondicioneru zapříčiňuje časté ničení vlasové struktury. Vhodné je užití hřebenu s řídkými zuby.

 

 

TOPlist