Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Barvené vlasy

 

BARVENÉ VLASY

Barvené vlasy potřebují ochranu, aby byl zachován stejně krásný odstín, jako bezprostředně po barvení.

Existují 3 dimenze barev lidských vlasů v rámci změn barevnosti : blednutí, posun barvy a svěžest barvy.

Blednutí barvy značí prvotní změnu barvených vlasů. Barva se jeví jako "vymytá" nebo "průsvitnější" v porovnání s původní barvou. Omezením blednutí bude zářivost barvy ochráněna.

Posun barvy popisuje změny barvy v tónu. Barva se posunuje v určitých směrech, např. z neutrální hnědé barvy může být posun na rudo-hnědou nebo zeleno-hnědou.

Barevná svěžest (brilantnost) značí živost nebo naopak mdlost barvy, např. snížením hloubky barvy se čistota odstínu stále více ztrácí.

Také vliv působení Slunce/UV záření se může projevit ztrátou barvy.

 

Jak pečovat o barvené vlasy?

Správná péče o barvené vlasy je velmi důležitá, a proto, máme-li barvené vlasy, musíme používat ty správné pečující přípravky určené pro barvené nebo odbarvené vlasy, a to především z těchto důvodů:

1. VLAS JE BARVENÍM NARUŠENÝ

Při každém barvení proniká barva do vlasů a narušuje tím strukturu vlasů. Míra narušení závisí na tom, jaký typ barvení je prováděn. Při odbarvování vlasů je míra poškození největší ,a proto bychom odbarveným vlasům měli věnovat největší péči a především je dostatečně hydratovat.

2. BARVA DÉLE VYDRŽÍ

Zejména tmavé odstíny barev obsahují pigmenty, které se z vlasů často vymývají a barva už tak po několika mytích je vybledlá a vlasy se nelesknou. Abychom vymývání barvy zabránili, musíme používat přípravky určené k udržení barvy. Tyto přípravky nezabrání tomu, aby se barva vymývala, ale mnohonásobně prodlouží ten správný odstín barvy. Také obsahují pečující látky, které o barvený vlas pečují.

 

Základní péče o barvené vlasy

KVALITNÍ ŠAMPÓN

K mytí vlasů bychom měli používat kvalitní šampón určený pro náš tip vlasů (barvené nebo odbarvené), který během mytí dodává vlasům tu správnou péči.

KONDICIONÉR + BALZÁM NA VLASY

Především na kvalitní kondicionér nebo balzám jsou velmi opomíjenou součástí vlasové výbavy. Jak balzám, tak kondicionér se používají po umytí šampónem, nechá se na vlasech chvíli působit a poté se vymyje. Kondicionér nebo balzám uhladí vlasové šupinky a vlasy se pak mnohem více lesknou a lépe rozčesávají. Což je velmi důležité jak u barvených, tak u odbarvených vlasů.

MASKA NA VLASY

Barveným vlasům bychom měli cca jednou týdně dopřát kvalitní masku určenou na barvené vlasy, která vlasy zregeneruje.

STYLINGOVÉ PŘÍPRAVKY URČENÉ NA BARVENÉ VLASY

Také při výběru stylingových přípravků bychom měli myslet na to, že máme vlasy barvené. Ty totiž také obsahují pečující složky, které o barvené vlasy pečují.

 

TOPlist